20 червня 2021 року (05322) 2-86-84 Мапа сайту

Історія кафедри патологічної анатомії починається з 1931 року з моменту реорганізації Харківського медичного інституту в Харківський стоматологічний інститут. Кафедра розміщувалася в двох кімнатах навчального корпусу стоматологічного інституту по вул. Московській, 2 (будівля була зруйнована в роки Другої світової війни).

У 1941 році з початком Німецько-радянської війни стоматологічний інститут був евакуйований з м. Харкова в Киргизьку РСР, де розгорнув навчальний процес у м. Фрунзе.

Після визволення м. Харкова від німецько-нацистських загарбників інститут був повернутий до Харкова і продовжив свою роботу.

У 1967 році Харківський медичний стоматологічний інститут (ХДМСІ) було переведено м. Полтаву і перейменований в Полтавський медичний стоматологічний інститут (ПМСІ) і площі кафедри були значно розширені. Вона розташувалася на третьому поверсі основного корпусу, де мала дві навчальних кімнати, лабораторію, кабінет завідувача, асистентську, підсобне приміщення.

Харків, 1956 рік. Практичне заняття проводить ас. Давиденко І.І.

Після здачі в експлуатацію нового навчального морфологічного корпусу кафедра патологічної анатомії отримала розширені площі для своєї роботи. Вона була переведена в ліве крило нової будівлі і набула 4 просторі навчальні кімнати, кабінет завідувача кафедри, 4 доцентські і асистентські кабінети, музей макропрепаратів, гістологічну та морфометричну лабораторії.

У подальшому кафедра поповнилася новими викладачами. Серед них доц. Волобуєв М.А., який мав досвід макроскопічних, гістологічних, а також гістохімічних досліджень та доц. Новосельцева Т.В.

Протягом зазначеного періоду розвитку і становлення кафедрою послідовно завідували: проф. Г.Є. Земан (1931-1933рр.), проф. Й.М. Пейсахович (1934-1941рр.), проф. Г.Л. Дерман (1943-1945рр.), доц. Г.С. Воронянський (1946-1969рр.), доц. І.І. Давиденко (1969-1980рр.), проф. А.П. Гасюк (1980-2013рр.).

Завідувач кафедри патологічної анатомії з секційним курсом,
доктор мед. наук, професор Старченко Іван Іванович.

З червня 2013 року кафедру очолив доктор медичних наук, професор І.І. Старченко.

В даний час на кафедрі працюють:

доценти: Н.В. Ройко, О.К. Прилуцький, С.А. Проскурня; Б.М. Филенко, С.М. Совгиря, Н.І. Винник;

асистенти: Д.Є. Ніколенко, В.І. Бабенко, А.П. Задворнова.